Olcay Yılmaz

Olcay Yılmaz

ÜretKazan sosyal girişiminin kurucusu olan Olcay Yılmaz, 26.09.1990 Aydın doğumludur. 2012 yılında Pamukkale Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Maliye bölümünde Lisans eğitimini tamamlarken, Erasmus öğrenim hareketliliği kapsamında 2010-2011 yılında Almanya’nın Siegen Üniversitesi’nde bulundu. 2013 yılında Türkiye’yi temsilen Azerbaycan’ın Sheki kentinde “Go for Green” temalı Avrupa birliği projesinde yer aldı. 2014 yılında Avrupa Gönüllülük Hizmeti kapsamında 2 ay boyunca Romanya’nın Baia Mare kentine yardıma muhtaç, kimsesiz çocuklara zeybek raksı öğretti. 2015 yılında Romanya’nın Arad kentinde düzenlenen “Young Leaders” temalı Avrupa birliği projesinde katılımcı olarak bulundu. 2015 yılında Adnan Menderes Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Maliye bölümünde “Yenilenebilir Enerjiye Yönelik Teşvikler ve Türkiye” konulu tezini yazarak yüksek lisans diplomasını aldı.

2016 yılında Litvanya Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde Doktora Stajı kapsamında “International Welfare Comparison Using GDP and Better Life Index Parameters” adlı çalışmasını tamamladı ve Journal of Economics, Finance and Accounting dergisinde yayınlandı. 2017 yılı Haziran ayında Adnan Menderes Üniversitesi, Çine Meslek Yüksekokulu, Bankacılık-Sigortacılık ve Finans programına Öğretim Görevlisi olarak atandı. 2017 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Sahne sırası sende” Türk müziği yarışmasında Türkiye üçüncüsü oldu. 2017 Aralık ayında Romanya Unıversıtatea Constantın Brancuşi ve 2018 Şubat ayında Polonya Universıtyof Technology and Life Sciences ile ikili Erasmus anlaşmalarına imza attı.

2018 yılında Çine Dünya Sinemaları (Cidusit) ve ADÜ Fasıl Topluluklarını, 2019 yılında ise Çine Dans Kulübü (Cidansk), İmece, Bir şiir bir kitap ve Antik Seyyah öğrenci kulüplerini kurdu. Öğrenci toplulukları ile sayısız etkinlik, konser, dinleti tertip eden Olcay Yılmaz, Türkiye’de ilk kez “Kıtalararası sinema etkinliği” düzenledi. Öte yandan ADÜ Fasıl topluluğu adına Aydın Arkeoloji müzesinde Devlet korosu Tanbur sanatçısı Kağan ULAŞ ile bir ilk olarak “Müzede Meşk” klasik Türk müziği dinletisi gerçekleştirdi.

Dokuz yaşından bu yana geleneksel Zeybek raksı icra eden, Milli Eğitim Bakanlığı, Halk Eğitim Merkezleri, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ve Üniversiteler arası düzenlenen halk oyunları yarışmalarında dört Türkiye birinciliği, iki Türkiye ikinciliği derecesi bulunan Olcay Yılmaz, 2019 yılında kültürel, tarihi, doğal değerlerimizi Zeybek raksı ile harmanlayarak tanıtmayı ilke edinen “Doğa için Zeybek” sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. 2019 yılında Erasmus Öğretim hareketliliği kapsamında Polonya Bydgoszcz University of Technology and Life Sciences’da “Finansal Okuryazarlık” dersi verdi. 2019 yılında Bankacılık-Sigortacılık ve Finans programına Türkiye’de sayılı Üniversitelerin müfredatında olan “Blok zincir Finansal Teknolojiler” dersini akredite etti. 2020 yılında yayınlanan Siyah Kuğu: Ekonomik Krizler kitabına, “Politik, Ekonomik ve İnsani Bir Kriz: Venezuela Krizi” ve “Brezilya Krizi: Büyük Resesyon (2015-2016)” bölümleriyle katkıda bulundu. 2021 yılında Çine Meslek Yüksekokulu, Bankacılık-Sigortacılık ve Finans programı tarafından tertip edilen Finans ve Bankacılığın Geleceği: Blokzincir ve Kripto Para Ekonomisi ile Pandemi Ekonomisi webinarlarında Moderatör olarak görev aldı. Olcay Yılmaz halen Adnan Menderes Üniversitesi, Çine Meslek Yüksekokulu, Bankacılık-Sigortacılık ve Finans programında öğretim görevlisi olarak görev yaparken, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi, Maliye ve Mali Yönetim anabilim dalında Doktora eğitimine devam etmektedir.

Hasan Gökdemir

Hasan Gökdemir

ÜretKazan sosyal girişiminin kurucu ortaklarından olan Hasan Gökdemir 29 yaşındadır ve Ankara’da ikamet etmektedir. Kendisi, Hacettepe Üniversitesi eğitim fakültesinde lisans eğitimini tamamladı. Avrupa Birliği değişim programları ile Litvanya’da 1 yıl değişim öğrencisi oldu. Litvanya Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde eğitim teknolojileri alanında yüksek lisans diplomasını aldı. Günümüzde Hacettepe Üniversitesi eğitim fakültesinde doktora eğitimine devam etmektedir. Uluslararası kongre ve söyleşilerde akademik görevler almakta ve akademik çalışmalarını sürdürmektedir.

Avrupa’da gerçekleştirilen sosyal sorumluluk programlarında ve kültürel projelerde Türkiye’yi temsil etmiş ve Kızılay-Kızılhaç programlarına Türk Kızılayı Türkiye temsilcisi olarak katılmıştır. Ankara’da hizmet veren bir vakıf üniversitesinde spor, kültür, sağlık (SKS) koordinatörü olarak kariyerine devam etmektedir.

Ceyhan Erdoğan

Ceyhan Erdoğan

Üretkazan sosyal girişiminin Muhasebe Departmanından sorumlu olan Ceyhan Erdoğan, 09.06.1988 Aydın doğumludur. 2010 Yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümünde Lisans eğitimini tamamlarken, 2017 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ünvanına hak kazanmıştır.

Ceyhan Erdoğan, Mali Müşavirlik ve Finansman konusunda çeşitli firmalara danışmanlık sunmakta olup, 1952 yılından beri devam eden Aile mesleği olan Mali Müşavirlik hizmetini 2017 yılından bu yana kendi ofisinde devam ettirmektedir.

Ezgi GÜLSOY

Ezgi GÜLSOY

ÜretKazan sosyal girişiminin tasarım departmanından sorumlu olan Ezgi Gülsoy, 1998 Bursa doğumludur. 2020 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı Bölümünde Lisans eğitimini tamamlamıştır. Lisans döneminde birçok workshop, seminer ve yarışmaya katılmış ve bölümünün öğretim üyeleriyle ortak işler yapmıştır. Ezgi Gülsoy, çeşitli reklam ajansı ve kurumsal firmalarda Grafik Tasarım Uzmanı olarak yer almıştır.