Olcay Yılmaz

Olcay Yılmaz

ÜretKazan sosyal girişiminin kurucusu olan Olcay Yılmaz, 26.09.1990 Aydın doğumludur. 2012 yılında Pamukkale Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Maliye bölümünde Lisans eğitimini tamamlarken, Erasmus öğrenim hareketliliği kapsamında 2010-2011 yılında Almanya’nın Siegen Üniversitesi’nde bulundu. 2013 yılında Türkiye’yi temsilen Azerbaycan’ın Sheki kentinde “Go for Green” temalı Avrupa birliği projesinde yer aldı. 2014 yılında Avrupa Gönüllülük Hizmeti kapsamında 2 ay boyunca Romanya’nın Baia Mare kentine yardıma muhtaç, kimsesiz çocuklara zeybek raksı öğretti. 2015 yılında Romanya’nın Arad kentinde düzenlenen “Young Leaders” temalı Avrupa birliği projesinde katılımcı olarak bulundu. 2015 yılında Adnan Menderes Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Maliye bölümünde “Yenilenebilir Enerjiye Yönelik Teşvikler ve Türkiye” konulu tezini yazarak yüksek lisans diplomasını aldı.

2016 yılında Litvanya Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde Doktora Stajı kapsamında “International Welfare Comparison Using GDP and Better Life Index Parameters” adlı çalışmasını tamamladı ve Journal of Economics, Finance and Accounting dergisinde yayınlandı. 2017 yılı Haziran ayında Adnan Menderes Üniversitesi, Çine Meslek Yüksekokulu, Bankacılık-Sigortacılık ve Finans programına Öğretim Görevlisi olarak atandı. 2017 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Sahne sırası sende” Türk müziği yarışmasında Türkiye üçüncüsü oldu. 2017 Aralık ayında Romanya Unıversıtatea Constantın Brancuşi ve 2018 Şubat ayında Polonya Universıtyof Technology and Life Sciences ile ikili Erasmus anlaşmalarına imza attı.

2018 yılında Çine Dünya Sinemaları (Cidusit) ve ADÜ Fasıl Topluluklarını, 2019 yılında ise Çine Dans Kulübü (Cidansk), İmece, Bir şiir bir kitap ve Antik Seyyah öğrenci kulüplerini kurdu. Öğrenci toplulukları ile sayısız etkinlik, konser, dinleti tertip eden Olcay Yılmaz, Türkiye’de ilk kez “Kıtalararası sinema etkinliği” düzenledi. Öte yandan ADÜ Fasıl topluluğu adına Aydın Arkeoloji müzesinde Devlet korosu Tanbur sanatçısı Kağan ULAŞ ile bir ilk olarak “Müzede Meşk” klasik Türk müziği dinletisi gerçekleştirdi.

Dokuz yaşından bu yana geleneksel Zeybek raksı icra eden, Milli Eğitim Bakanlığı, Halk Eğitim Merkezleri, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ve Üniversiteler arası düzenlenen halk oyunları yarışmalarında dört Türkiye birinciliği, iki Türkiye ikinciliği derecesi bulunan Olcay Yılmaz, 2019 yılında kültürel, tarihi, doğal değerlerimizi Zeybek raksı ile harmanlayarak tanıtmayı ilke edinen “Doğa için Zeybek” sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. 2019 yılında Erasmus Öğretim hareketliliği kapsamında Polonya Bydgoszcz University of Technology and Life Sciences’da “Finansal Okuryazarlık” dersi verdi. 2019 yılında Bankacılık-Sigortacılık ve Finans programına Türkiye’de sayılı Üniversitelerin müfredatında olan “Blokzincir ve Finansal Teknolojiler” dersini akredite etti. 2020 yılında yayınlanan Siyah Kuğu: Ekonomik Krizler kitabına, “Politik, Ekonomik ve İnsani Bir Kriz: Venezuela Krizi” ve “Brezilya Krizi: Büyük Resesyon (2015-2016)” bölümleriyle katkıda bulundu. 2021 yılında Çine Meslek Yüksekokulu, Bankacılık-Sigortacılık ve Finans programı tarafından tertip edilen Finans ve Bankacılığın Geleceği: Blokzincir ve Kripto Para Ekonomisi ile Pandemi Ekonomisi webinarlarında Moderatör olarak görev aldı. Olcay Yılmaz halen Adnan Menderes Üniversitesi, Çine Meslek Yüksekokulu, Bankacılık-Sigortacılık ve Finans programında öğretim görevlisi olarak görev yaparken, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi, Maliye ve Mali Yönetim anabilim dalında Doktora eğitimine devam etmektedir.

Hasan Gökdemir

Hasan Gökdemir

ÜretKazan sosyal girişiminin kurucu ortaklarından olan Hasan Gökdemir 29 yaşındadır ve Ankara’da ikamet etmektedir. Kendisi, Hacettepe Üniversitesi eğitim fakültesinde lisans eğitimini tamamladı. Avrupa Birliği değişim programları ile Litvanya’da 1 yıl değişim öğrencisi oldu. Litvanya Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde eğitim teknolojileri alanında yüksek lisans diplomasını aldı. Günümüzde Hacettepe Üniversitesi eğitim fakültesinde doktora eğitimine devam etmektedir. Uluslararası kongre ve söyleşilerde akademik görevler almakta ve akademik çalışmalarını sürdürmektedir.

Avrupa’da gerçekleştirilen sosyal sorumluluk programlarında ve kültürel projelerde Türkiye’yi temsil etmiş ve Kızılay-Kızılhaç programlarına Türk Kızılayı Türkiye temsilcisi olarak katılmıştır. Ankara’da hizmet veren bir vakıf üniversitesinde spor, kültür, sağlık (SKS) koordinatörü olarak kariyerine devam etmektedir.

Ceyhan Erdoğan

Ceyhan Erdoğan

Üretkazan sosyal girişiminin Muhasebe Departmanından sorumlu olan Ceyhan Erdoğan, 09.06.1988 Aydın doğumludur. 2010 Yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümünde Lisans eğitimini tamamlarken, 2017 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ünvanına hak kazanmıştır.

Ceyhan Erdoğan, Mali Müşavirlik ve Finansman konusunda çeşitli firmalara danışmanlık sunmakta olup, 1952 yılından beri devam eden Aile mesleği olan Mali Müşavirlik hizmetini 2017 yılından bu yana kendi ofisinde devam ettirmektedir.

Gülben Soysal

Gülben Soysal

Üretkazan sosyal girişiminin içerik üretimi ve sosyal medya departmanından sorumlu gönüllü elçisisi olan Gülben SOYSAL, 2000 yılı, İzmir/ Aliağa doğumludur. Ortaöğretimini İzmir/ Aliağa Fatih Ortaokulu' nda, liseyi ise Aliağa Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi' nde okumuştur. Şu an ise, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi' nde Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik lisans eğitimine devam etmektedir. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Adalet öğrencisidir.

Habitat Derneği'nin gönüllü eğitmenlerinden biri olan Gülben SOYSAL, Habitat'ın Kadın İçin Teknoloji " eğitimine katılmış ve aldığı eğitimle birçok kadına teknoloji eğitimi vermeye başlamıştır. 23 Kasım 2021 tarihinde Yayımlanmış olan " Gülerken Birdik Ağlarken Ayrı" isimli bir adet deneme kitabı bulunmaktadır.

Yazmaya küçük yaşlarda başlayan ve yazmayı çok seven Gülben SOYSAL, yazım hayatına şu anda da devam etmekte ve İçerisinde yazılarının yer aldığı aktif Kukumav Dergisi'nin yazarlığını yapmaktadır. Kişisel gelişim üzerine sosyal medya hesabından düzenli motivasyon videoları çekmektedir. Eğitimine devam etmiş olduğu üniversitesinde Genç Tema'nın fakülte temsilciliğini yürütmekte ve faaliyetler düzenlemektedir. Okumayı, yazmayı, öğrenmeyi, öğretmeyi, hayvanları çok sevmektedir. Şarkı söylemek, şarkı dinlemek, kitap okumak, tasarım yapmak hobileri arası yer almaktadır.

Asuman Büyükdağ

Asuman Büyükdağ

Üretkazan sosyal girişiminin içerik üretimi ve sosyal medya departmanından sorumlu gönüllü elçisi olan Asuman Büyükdağ , 2001 Bayburt doğumludur. Ortaöğretimini Bayburt Fen Lisesinde tamamlamıştır. İstanbul Galata Üniversitesinde  psikoloji lisans eğitimine devam etmektedir . Aynı zamanda İstanbul Galata Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik çift anadal öğrencisidir.

Eğitim hayatı boyunca çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır. Çeşitli yarışmalarda  dereceler elde etmiştir . Sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak yer almakta  ve öğrencilere mentorluk yapmaktadır. Türkiye Teknoloji Takımında gönüllü çalışmalarda yer almıştır. Esev gönüllüsü ve bursiyeridir.

Çağlar Kurt

Çağlar Kurt

Üretkazan sosyal girişiminin gönüllü elçilerinden olan içerik üretimi ve sosyal medya alanlarında Üretkazan'a katkı sunmayı amaçlayan Mehmet Çağlar Kurt, 2003 Kahramanmaraş doğumludur.Lisans eğitimini halen Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde sürdürmektedir.
Teknoloji ve ekonomi ilgili bazı uluslararası ve ulusal etkinliklere katılım sağlamaya çalışıp aynı zamanda da sosyal hayatla ilgili sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaya çalışmaktadır.

İlayda Uzuntel

İlayda Uzuntel

Üretkazan sosyal girişiminin gönüllü elçisi İlayda UZUNTEL 2002 Hatay doğumludur. Nevşehir Hacı Bektaş Veli üniversitesi, güzel sanatlar fakültesi, görsel iletişim tasarımı 3. Sınıf öğrencisidir. Okulla birlikte freelancer olarak çalışmaktadır. Üretkazan'ın sosyal medya tasarımları ve içerik üretiminde rol almaktadır.

Enbiya Kahveci

Enbiya Kahveci

Üretkazan sosyal girişiminin sosyal medya tasarım ve içerik üreticisi gönüllü elçilerinden olan Durdu Enbiya Kahveci 2002 Kahramanmaraş doğumludur. Ortaokulda TÜBİTAK yarışmasında il birinicisi olup ulusal fuara katılmaya hak kazanmıştır. Ortaöğretimini Kahramanmaraş’ta tamamlamıştır. Lisans eğitimini halen  Marmara Üniversitesi İşletme(İngilizce) bölümünde sürdürmektedir. Aynı zamanda açık öğretimden tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik okumaktadır. 

Marmara Üniversitesin’de Medyo (Meditasyon ve Yoga kulübü) yönetim kurulu üyesi ve birçok kulüpte aktif üyedir. ESEV bursiyeri ve gönüllü elçisidir. Aynı zamanda blog yazarıdır.