İade

Ürünü Nasıl İade Ederim?

İade edilmek istenen kusurlu ürünlerde, siparişin tüketiciye ulaştığı günü takip eden 15 gün içerisinde ilgili satıcı numarasını aranarak iade işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

İade edilecek ürün, tüm fatura veya kargo teslim belge nüshalarına istinaden bir şekilde paketi hasar görmemiş, ürün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, ürüne ait tüm aksesuarlarıyla iade edilmelidir.

Ürün iadesi herhangi bir Kargo firması ile karşı taraf ödemeli bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

İade Ürün Bedeli Ne Zaman Geri Ödenecek?

İade edilen ürünle ilgili tüm işlemler, ürünün üreticiye ulaştığı andan itibaren 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

 İade ve Değişim Şartları

İade edilecek/değişimi yapılacak ürün, teslim alınan orijinal paketi/kutusu ile gönderilmelidir. Ürünler, teslim alındığı haliyle iade edilmelidir. İade edilecek/değişimi yapılacak ürünün kullanılmamış veya kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir.

Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi/değişimi kabul edilmemektedir.

Aynı ürün ile ilgili değişim adedi 2 defa ile sınırlıdır.

Ürünlerde 1. değişimdeki kargo ücretleri satıcı tarafından karşılanacaktır. 2. değişimlerdeki kargo ücretleri ise alıcıya aittir.

İade Hakkında

İade işlemi gerçekleştirilmeden önce Üretkazan temsilcisi ile iletişime geçilmesi zorunludur. Değişim işlemleri stok durumunun uygun olması durumunda ya da müşteri isteği doğrultusunda farklı ürün değişimleri ile yapılabilmektedir.